دوستان و همراهان عزیز

سلام؛

شرکت تعاونی مهرخواه صنعت در سال 1390 در جهت پیشبرد اهداف متعالی دولت کریمه جمهوری اسلامی ایران و همچنین با نام این سال به دستور مقام معظم رهبری (سال جهاد اقتصادی)، با هدف افزایش کیفیت سبد غذایی خانوار ایرانی در استان خوزستان و دیگر استانهای کشور عزیزمان و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان شایسته این خطه زرخیز تأسیس گردید.

شرکت تعاونی مهرخواه صنعت به عنوان شرکت تولید کننده فرآورده های طیور با تأمین و اجرای خدماتی نظیر مشاوره و آموزش رایگان جهت احداث واحد های تولیدی تخم مرغ محلی و تخم بلدرچین، کارشناسی و همراهی و نظارت بر طرح تولیدی ،تجهیز سالن های تولیدی طبق نظر کارشناسان شرکت ، تامین نهاده های مورد نیاز واحدهای تولیدی و تضمین خرید محصول تولید کننده گامی مهم در صنعت اشتغالزایی در (سطوح خانگی ، کارگاهی و صنعتی) برداشته است. ضمنا ریاست شرکت (محسن مهرخواه) در سال 95 به عنوان نخبه کارآفرینی کشوری و در سال 96 به عنوان جوان موفق مرداد ماه برنامه تلویزیونی پایش و جزو 10 جوان موفق کشور در سال 96 معرفی گردیده است.

شما هم می توانید با سرمایه ای اندک به تولیدکنندگان ما بپیوندید.

حال به مختصری توضیحات در مورد علت فعالیت این شرکت میپردازیم.

بلدرچین پرنده ای کوچک ، بسیار لذیذ و مقوی است.

بلدرچین ، کوچکترین پرنده از خانواده قرقاول ها با نام علمی کتورنیکس می باشد. در فارسی آن را کرک، ورتج، بدبده و بلدرچین که اصلاً ترکی است نامیده اند. در عربی نیز به آن سلوی و سمانی می گویند . در طب سنتی اسلام، خواص گوناگونی به بلدرچین نسبت داده اند . مثلاً به عقیده عبدالملک بن زهر اندلسی (قرن 5) ” گوشت بلدرچین خوش مزه و خوش طعم است و هم برای انسان های سالم و هم برای بیماران سودمند است ، سنگ (کلیه و مثانه) را خرد میکند و مفید می باشد .” و نیز به گفته انطاکی “گوشت بلدرچین مغذی است و بدن را فربه می سازد.”

اکثر پزشکان برای ترمیم سلول های از بین رفته به بیماران خود مصرف گوشت بلدرچین را تجویز می نمایند.

بلدرچین ها به علت فعالیت و جنب وجوش زیاد باعث ازدیاد ذخیره گلیکوژن در بافت های ماهیچه ای خود می شوند که این امر باعث می گردد گوشت این پرنده مانند پرندگان شکاری بسیار لذیذ شود.

1) ارزش غـذایـی گـوشـت بـلـدرچـیـن

2) خـواص درمـانـی گـوشـت بـلـدرچـیـن

3) یـکــ دسـتـور سـاده طـبـخ بـلـدرچـیـن

این وب سایت یکی از کاملترین مراجع جهت کسب اطلاعات در مورد بلدرچین می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پرنده ارزشمند مطالب این سایت را مطالعه کنید.

با کمال سپاس از انتخاب شما
مدیریت تعاونی مهرخواه صنعت