((املت مارچوبه))

درست کردن این غذا کمی طولانیه، به چیزی بیشتر از ۱۰ ساعت زمان نیاز دارید.

مواد لازم جهت پخت املت مارچوبه:

۱ پوند (بسته) سوسیس مخصوص صبحانه و از نوع حجیمش،
۱ قاشق غذاخوری کره بدون نمک به علاوه مقداری بیشتر برای چرب کردن،
۱ فنجان پیاز خورد شده،
25 عدد تخم بلدرچین طلایی،
½ ۲ فنجان شیر پرچرب یا بدون چربی،
۲ قاشق غذاخوری پنیر موزارت،
½ قاشق غذاخوری نمک،
¼ قاشق غذاخوری فلفل سیاه
، ۱ فنجان پنیر چدار،
۱۰ تا مارچوبه نیزه ای که خوب تمیزش کرده و به تکه های ۱ اینچی هم کوچکشون کرده باشید،
½ پوند نون گندم سفید یا نون فرانسوی که به تکه های کوچک ۱ اینچی هم برشش داده باشید،
حدود ۷ فنجان کافییه.

طرز تهیه املت مارچوبه:

ظرف مناسبی به اندازه ۱۳ در ۹ اینچی رو با کره بدون نمک چرب کنید و کنار بگذارید. داخل یک تابه نچسب که روی حرارت متوسط هم قرار داره؛ سوسیس صبحانه رو بپزید، بعد به تکه های کوچک تقسیمش کنید و بذارید روی دستمال کاغذی تا همه مواد اضافی ازشون جدا بشه، تابه رو هم خالی کنید. ۱ قاشق غذاخوری کره بدون نمک رو به تابه اضافه کنید، وقتی که آب شد، پیاز خورد شده رو اضافه کنید و مدام بهم بزنید تا زمانی که نرم و شفاف بشه، ۳ تا ۵ دقیقه کافیه. پیازها رو بریزید توی یک کاسه متوسط با سوسیس های پخته بهم بزنید.
داخل یک کاسه بزرگ، تخمبلدرچین ها رو با هم بهم بزنید، شیر، پنیر موزارت، نمک و فلفل رو هم بهشون اضافه کنید. بعد هم پنیر چدار و مارچوبه رو بریزید. نون های برش داده شده رو به طور یکنواخت داخل تابه چرب شده بچینید بعد روی اونها رو خیلی مرتب با یک لایه از ترکیب سوسیس و مارچوبه پر کنید. حالا روی این ظرف رو خیلی خوب با در پوش مناسب بپوشانید و بذارید تمام شب رو در یخچال بمونه، حدود ۸ ساعت کافیه.
بعد از این مدت که ترکیب رو از یخچال درآوردید، باید بذارید نیم ساعتی در دمای اتاق استراحت کنه.
فر رو با دمای ۳۵۰ فارنهایت از پیش گرم کنید. ظرف رو بذارید داخل فر البته دون در تا ۳۵ تا ۴۵ دقیقه بپزه، یعنی تا زمانی که تخم بلدرچین طلایی ها کاملا پخته شوند. بعد هم ۵ دقیقه اجازه دهید تا استراحت کنه برشش بدید و بعد هم سرو کنید.
نکته: هم در انتخاب نوع سوسیس کاملا اختیار دارید، و هم در مورد سبزی که همیشه با تخم مرغ یا املت هاتون میل میکنید به جای مارچوبه.